REVOLUTIONARY FUELING

Geçmişi 1961 yılına kadar uzanan Mekser, ülkemizin en tecrübeli ve yaygın dispenser üreticisidir. Kuruluş döneminde yağlama kovaları ve kompresör üreten Mekser, 1976 yılında Türkiye’nin ilk yerli pompasını üreterek sektörün akışını değiştirmiş ve arkadan gelenlere öncü olmuştur. Yerli veya bölgesel rakiplerinden farklı olarak tam entegre üretime önem veren Mekser, hidrolik ve elektronik üretimi konusunda 30 yıldan fazla tecrübesiyle sektörde tek olma özelliğine sahiptir.

İlk mekanik pompaların ardından, yine ilk yerli elektronik pompa ve ilk orijinal know-how Mekser tarafından kullanılmıştır. Tüm bu tecrübesi ve yetiştirdiği yeni oyuncular sayesinde Mekser “sektörün okulu” olarak kabul edilmiştir. 2009 yılında bünyemize katılan Petposan markası ile beraber, Türkiye’deki çalışan pompaların yaklaşık %50‘si firmamız imzasını taşımaktadır.

SEÇ-GE POLİTİKASI

MEKSER A.Ş. bünyesinde çalışan herkes Sağlık, Emniyet ve çevre konularındaki hak ve sorumluluklarının bilincinde olmalıdır. Bu alanlarda başarılı olmak, çalışanlarımızın sağlık, emniyet ve güvenliği, işimizin başarısı açısından çok önemlidir. Kendimiz ve müşterilerimiz için yaptığımız işlerin kalitesi, maliyeti ve süresi içinde tamamlanması ne kadar önemliyse, işimizin ve çalışma ortamımızın mahiyeti açısından emniyet en az o kadar önemlidir. Bu yönde, gerekli her türlü eğitim zamanında alınacak ve performans değerlendirmeleri yapılacaktır.

İş sağlığı ve güvenliği için gerekli araç ve gereçleri her zaman yanımızda hazır bulundurmalıyız.

Dizayn, Dayanıklılık, Devamlılık….

Sıradışı ürünler için yaratıcı tasarım, kalite ve süreklilik gerekir.

Mekser mühendisliği sürekli mükemmel dalgayı arayan sörfçüye benzer, o dalganın okyanusta bir yerde olduğunu bilir ve o mükemmelliğin peşinden gider, daha azıyla yetinmez.

Mekser kaliteden taviz vermeyerek müşterisini korurken çevresini ve doğayı da korur.